niedziela, 29 maja 2016

Zakładając, że...


 ... zakładka do książki może stać się przedmiotem zgadywanki, wykonałam kilka zakładek różnymi technikami, by zaprezentować je na pewnym festynie. 
Moja Bratowa, współorganizatorka owego festynu, poprosiła mnie, bym opowiedziała o swoich robótkach, a następnie wykonała z chętnymi dziećmi jakąś "pracę", jak to określa moja Bratanica, origami. Powstało jezioro pełne grzybieni białych i skaczących zielonych żabek (na zdjęciu faza początkowa, pod koniec zabrakło nam miejsca na wszystkie wytwory dziecięcych rączek).


Foto: Mój Brat

Opowiadając o tym, co robię, pokazywałam zrobione specjalnie w tym celu zakładki, a osoba, która prawidłowo odgadła technikę, w jakiej zakładka została wykonana otrzymywała ją w nagrodę.
Wykorzystałam następujące techniki:

                Haft krzyżykowy                                                          Frywolitka

                                                
                                                     Filc                                      Iris folding

 


Mereżka
 Hardanger
Szydełko


 I właśnie, gdy miałam już gotowy cały zestaw, ...... w Art-Piaskownicy pojawiło się wyzwanie z serii "Temat" pod tytułem... tak, tak "Zakładka do książki".
Zgłaszam więc wszystkie moje zakładki do wyzwania, mając nadzieję, że osoby, które je otrzymały, zakładają nimi piękne książki.

http://art-piaskownica.blogspot.com/2016/05/temat-zakadka-edycja-sponsorowana.html

Pozdrawiam Was książkowo :)

PS Znalazło się jeszcze jedno zdjęcie pokazujące ozdobiony szyszkami, gałązkami i listkami staw. Autorem zdobień jest mój Bratanek.


12 komentarzy:

 1. piękne te zakładki! Nawet nie wiedziałam, że takie cuda można zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No i to się nazywa pokazanie talentu. Super. Każda inna, każda piękna, oryginalna. Brawo. Dziękujemy za udział w naszej Art-Piaskownicowej zabawie. 

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To przyjemność bawić się w Art-Piaskownicy :)

   Usuń
 3. O matko mereżka jest boska, wszystkie oczywiście są piękne, ale mereżka przebija je wszystkie, jest taka jedna na milion ! Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, dziękuję bardzo w imieniu mereżki :) Wyznam w sekrecie, że mam ochotę na dalsze mereżkowanie. Mam nadzieję, że w czasie wakacji się coś pojawi. Odwzajemniam pozdrowienia :)

   Usuń
 4. Piękne zakładki i świetny pomysł na ich wykorzystanie - podzielenie się i zainspirowanie nimi dzieci, oby pięknie je wykorzystały. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Nie tylko dzieci je dostały, może dorośli też się zainspirują :)

   Usuń
 5. świetny sposób na prezentację technik ... łatwy i trafiający do odbiorcy - dziękuję za udział w wyzwaniu Art Piaskownicy Ki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udział w wyzwaniach Art-Piskownicy to zawsze wielka przyjemność :)

   Usuń

Dziękuję za wizytę i za miłe słówko :)