niedziela, 24 września 2017

Czytelnicze drobiazgi

 I wcale nie chodzi tu o nowele, opowiadania czy wiersze. To drobiazgi, które mają umilać Czytelnikowi lekturę.


Ten motyw  z  kartek z podróży, do którego nie byłam początkowo przekonana, tak mi się spodobał, że wykorzystałam go ponownie, ozdabiając notes i tworząc zakładkę. 


Zakładka nie tylko umila lekturę, wręcz ją umożliwia, gdyż ma z tyłu praktyczną kieszonkę na kartę prezentową, którą można zrealizować w pewnej sieci księgarni. 


Zestaw ten stał się upominkiem urodzinowym dla mojej Bratowej. Świętuje ona tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, tak więc jej dzieci, moja Bratanica i mój Bratanek zwykle dostają jakiś drobiazg od cioci na nowy rok szkolny. Tym razem mogli sobie wybrać prezenty sami w wyżej wspomnianej księgarni.
Ich karty zostały wsunięte za balonik ...


... i za latawiec.


A żeby zakupy były prawdziwie rodzinne mój Brat dostał piórko z kieszonką. 

Dopiero na zdjęciu zauważyłam pewne niedoróbki. Było za późno, żeby je naprawić ;)

Zakupy się odbyły, lektury są w trakcie czytania, a ja mam miłe poczucie, że dołożyłam małą cegiełkę do dzieła krzewienia czytelnictwa.


Czytelnicze pozdrowienia :)

PS Ten wpis jest mocno spóźniony, miał się ukazać na początku miesiąca. Wrzesień był pracowity nie tylko pod względem zawodowym, ale również towarzyskim, kulinarnym i robótkowym, choć na blogu tego nie widać. W soboty pojawiały się muffinki zjadane przez kolejnych gości, projekt archiwalny, znowu dość czasochłonny, posuwa się naprzód, oprócz tego zostało zrealizowane specjalne zamówienie urodzinowe, o czym wkrótce.

6 komentarzy:

 1. Bardzo ładne te zakładki. Takie uporządkowane. Świetny pomysł na prezent, zastanawiam się czy z niego nie skorzystać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uporządkowane mówisz? Dzięki, pewnie, że skorzystaj! :)

   Usuń
 2. Cudna zakładki i pozwolę się z Tobą zgodzić, że motyw "kartek z podróży" jest wyjątkowej podróży. Wszystko piękne, ale komplet z granatem to mój zdecydowany faworyt :-) Pozdrawiam serdecznie i czekam na więcej :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! Postaram się, żeby to więcej było jak najszybciej :)

   Usuń
 3. Bardzo wypracowane, eleganckie takie:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę i za miłe słówko :)