niedziela, 29 października 2017

Z Archiwum "A" (10) - Rożki Amaltei

Można do nich włożyć słodkie niespodzianki i powiesić na choince, mogą wystąpić w roli  serwetników, można potraktować je jako opakowanie na malutki prezent. Niewielkie rożki z kanwy haftowane cieniowaną muliną w październikowej "Annie" z 2002 roku tworzą również kalendarz adwentowy. Prawdę powiedziawszy to właśnie ten kalendarz zachwycił mnie te piętnaście lat temu, ale pomna ostatnich doświadczeń z niedokończonymi projektami, stwierdziłam, że dwudziestu czterech rożków mogę nie zdążyć wyhaftować i  postanowiłam się ograniczyć do kilku, które zamierzam powiesić na choince. 


Tym razem praca postępowała szybko i była niezwykle przyjemna. Nie trzymałam się sztywno wzorów zaproponowanych w gazetce, potraktowałam je jako inspirację i łączyłam jedne z drugimi.


Rozszerzyłam też kolorystykę, wykorzystując mulinę ze styczniowego projektu


Pomysły sypały się niczym z prawdziwego rogu obfitości. Nie wszystkie jeszcze zrealizowałam. Śliczną białą kanwę przetykaną złotą nitką kupiłam w arkuszach, tak więc po wycięciu kwadratów o boku 10 cm, zostały mi resztki. Powstały z nich półprodukty do kartek świątecznych, za które mam nadzieję wkrótce się wziąć.Ozdoby świąteczne idealnie wpasowują się w całoroczną zabawę u Reni. W ostatniej chwili przypomniało mi się, żeby dołączyć, co niniejszym czynię.

https://reanja1.blogspot.com/2017/10/hand-made-swietuje-pazdziernik.html

 Obfite pozdrowienia przesyłam :)


4 komentarze:

  1. Bardzo fajny pomysł :-) Mogą mieć różne zastosowanie i prezentują się pięknie 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję! Cały czas myślę jeszcze nad różnymi zastosowaniami :)

      Usuń

Dziękuję za wizytę i za miłe słówko :)