środa, 28 grudnia 2016

Prezenty, prezenty

Mimo, a może właśnie dlatego, że czas w Adwencie jak gdyby nabierał przyspieszenia, postanowiłam w tym roku znowu wykonać kilka prezentów własnymi rękami. I paradoksalnie, wydaje mi się, że dzięki temu przygotowania świąteczne nabrały jakiegoś spokoju. Chwile spędzone z szydełkiem, igłą czy przy maszynie wyciszyły mnie i pomogły zachować dystans.
Pod choinką znalazły się:
- Ciasteczka w słoiku


Pomysł zaczerpnęłam od Doroty na przedmieściach. Jestem nim zachwycona i zamierzam jeszcze kiedyś wykorzystać. Dziękuję, Dorotko! Słoik przyozdobiony maleńkim motywem wyhaftowanym krzyżykami.


- Gruszki w syropie


...które pracowicie produkowałam jesienią. Ktoś kiedyś wspomniał mi o takim sposobie utrwalania tych owoców, nie znał jednak przepisu. Parę lat temu, wtedy z własnych ogrodowych gruszek, zrobiłam na wyczucie i wyszły wyśmienite. Świetnie nadają się jako dodatek do różnych deserów. Od kilku lat moja grusza choruje, więc w tym roku musiałam się zadowolić owocami ze sklepu, ale mam nadzieję, że będą równie dobre.  

- Zeszyt Mamy i Córki oraz Zeszyt Taty i Syna

 

Można w nich rysować, grać w różne gry na kartce papieru, wpisywać ulubione przepisy, wyniki meczów, sposoby na nudę. Tworzyć pamiątkę lat dzieciństwa. Mam nadzieję, że będą się wypełniały. 
Okładka zeszytu dla Dziewczyn nawiązuje kolorystyką i stylem do pewnej torebki.


Okładka męska w założeniu miała przypominać murawę piłkarską, kółeczka zaś piłki. Nie wiem, czy się to udało.

 
- Opaska kapitana

Zrobiona w ostatniej chwili, nie została sfotografowana. Mam obiecane zdjęcia na ręce właściciela. Od razu przetestowana, test przeszła chyba pomyślnie.

- Czapka z kuponem na dopasowany szaliczek


 
  
Na ten szaliczek zabrakło już czasu, ale dzięki temu został zrobiony w drugie święto, dokładnie zgodnie z zamówieniem. Udało się wykorzystać prawie do końca kupioną na czapkę włóczkę.


(Dane techniczne: włóczka Himalaya Everyday (100g/250m) kolor 70045 - 1 motek (robione podwójną nitką), włóczka Merino Bulky YarnArt (100g/100m) kolor 570 - prawie 1 motek, szydełko nr 5,5 czapka i nr 7 szaliczek)


Oprócz tego już nie pod choinkę, ale na urodziny, powstał zimowy zestaw prezentowy


Niektóre jego części były już gotowe. Inne trzeba było dokupić lub dorobić.

Saszetka zapachowa goździkowo-cynamonowo-anyżowa

W pudełku ciasteczka cynamonowe z cytrusową nutką. Przepis stąd.
 
Wkrótce czeka mnie kolejna okazja "prezentowa". Już rozmyślam nad stosownym zestawem.

Międzyświątecznie pozdrawiam :)

2 komentarze:

Dziękuję za wizytę i za miłe słówko :)